Styrelse

Styrelse

Här finner du kontaktuppgifter till medlemmar i Senioruniversitetets styrelse


Ordförande Catherine Dahlström, 070-6063536, catherine.dahlstrom(at)senioruniversitetet.se

Vice ordförande Cecilia Bäcklander, 076-8854515, cecilia.backlander(at)senioruniversitetet.se

Kassaförvaltare Ulf Aspenberg, 08-7531199, ulf.aspenberg(at)senioruniversitetet.se

Ledamot Inger Axell, inger.axell(at)senioruniversitetet.se

Ledamot Peter Fagerlund, 073-9427494, peter.fagerlund(at)senioruniversitetet.se

Ledamot Britt Olofsdotter, 076-2436616, britt.olofsdotter(at)senioruniversitetet.se

Ledamot Crister Skoglund, 070-8580163, crister.skoglund(at)senioruniversitetet.se

 

Studierektor för studiecirklarna, adj Ann-Marie Engback, 073-9814716, ann-marie.engback(at)senioruniversitetet.se

Ansvarig för universitetskurser, adj Ingela Karlsson, 070-6540595, ingela.karlsson(at)senioruniversitetet.se

Kanslichef, adj Kersti Thornéus, 08-7894314, kersti.thorneus(at)senioruniversitetet.se

 

Kontaktperson för valberedningen Gösta Gahm, 08-7172807

 

← Tillbaka till Om Senioruniversitetet

På senioruniversitetet.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor. Vad är kakor? Ok